Φιλικό: Πλατανιάς - Απόλλων Σμύρνης 1-1

Ισόπαλος με 1-1 αναδείχτηκε ο Πλατανιάς στο δεύτερο φιλικό του στο Πράβετς με αντίπαλο τον Απόλλωνα Σμύρνης. Η Χανιώτικη ομάδα άνοιξε το σκορ στο 65ο λεπτό, όταν μετά από σέντρα - φάουλ του Γιορέντε ο Γκρζέλτσακ με κεφαλιά νίκησε τον αντίπαλο γκολκίπερ. Ο Πλατανιάς έχασε την ευκαιρία να πετύχει και δεύτερο γκολ, όταν πέναλτι που εκτέλεσε ο Γιορέντε, απέκρουσε ο τερματοφύλακας του Απόλλωνα. Το τελικό 1-1 διαμορφώθηκε στις καθυστερήσεις, έπειτα από εκτέλεση φάουλ και σουτ μέσα από την περιοχή.

Στο πρώτο ημίχρονο ο Πλατανιάς αγωνίστηκε με τους: Ομπερχάουζερ, Ντικαμονά, Πριντέτα, Βάντερσον, Πλιάτσικα, Κρος, Αγγελόπουλο, Πατράλη, Σινγκ, Ενσικουλού και Παπανικολάου.

Στο δεύτερο μέρος έπαιξαν οι: Κοκκαλάς, Γιορέντε, Καρυπίδης, Στάθης, Ντικαμονά (75' Σάαντος), Ζίκο, Στανισάβλιεβιτς, Ντεβέσα, Σκουλουδάκης (80' Αμπντούλ), Στάμου, Γκρζέλτσακ.