Football League: Σπάρτη - Κισσαμικός 0-0

Λευκή ισοπαλία στην Σπάρτη ανάμεσα στην τοπική ομάδα και τον Κισσαμικό
Σε μία από τις πιο δύσκολες έδρες της κατηγορίας ο Κισσαμικός είχε καλή παρουσία και ίσως μπορούσε να πάρει κάτι περισσότερο από τον βαθμό της ισοπαλίας στην έδρα της Σπάρτης (0-0).

Η Χανιώτικη ομάδα απείλησε στο πρώτο ημίχρονο με τον Παντελάκη (16') και τον Κίκε (29'), ενώ η μοναδική στιγμή που απειλήθηκε ήταν στο 25ο λεπτό από τον Αναστασάκο.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Κισσαμικός είχε καλές στιγμές με τον Μαρτίνεθ (57') και τον Κίκε (60'), ενώ οι γηπεδούχοι είχαν σπουδαία ευκαιρία με τον Αναστασάκο (68').

Διοργάνωση: Football League
Σεζόν: 2016-2017