Πανσερραϊκός - Κισσαμικός 1-0 (video)

Εκτός έδρα ήττα για τον Κισσαμικό από τον Πανσερραϊκό με 1-0
Την ήττα (1-0) γνώρισε ο Κισσαμικός στις Σέρρες από τον Πανσερραϊκό στο πλαίσιο της 16η αγωνιστικής του πρωταθλήματος της football league. Το τέρμα που έκρινε την αναμέτρηση σημείωσε ο Γκούρτσας με εύστοχο χτύπημα πέναλτι, το οποίο κέρδισε ο ίδιος κι αμφισβήτησε έντονα ο Κισσαμικός. Το φιλμ του αγώνα σύμφωνα με την επίσημη ιστοσελίδα της Χανιώτικης ΠΑΕ...

3' Κάθετη πάσα του Κάκκο, σουτ του Γκούρτσα μπλόκαρε ο Λαζαρίδης.

5' Πάσα του Κίκε, σουτ του Ψιάνου, η μπάλα αρκετά έξω από την εστία.

17' Ο Κάκκο σε έμμεσο φάουλ για τον Πανσερραϊκό στρώνει στον Ιωαννίδη, το σουτ του οποίου αποκρούει ο Λαζαρίδης.

36' Σέντρα του Ιωαννίδη, κεφαλιά του Γκούρτσα, η μπάλα εκτός εστίας.

38' Σπουδαία επέμβαση του Λαζαρίδη σε σουτ του Γκούρτσα μέσα από την περιοχή.

45' 1-0: Ο διαιτητής Καρατέρπος υπέδειξε πέναλτι σε πτώση του Γκούρτσα και κίτρινη στον Λαζαρίδη. Ο Γκούρτσας εκτέλεσε εύστοχα ανοίγοντας το σκορ.

66' Φάουλ του Μαρτίνεθ έδιωξε δύσκολα ο Ρίστιτς.

71' Κόρνερ του Κάκκο, κεφαλιά του Βοσκόπουλου στο δοκάρι και στην συνέχεια στο πλασέ του Ρούτση η μπάλα φεύγει ψηλά άουτ.

82' Φάουλ του Γιαλούση και νέα επέμβαση του Ρίστιτς. Κόρνερ του Τιάγκο κεφαλιά του Γκούμα άουτ.

87' Σέντρα του Τσοντάκη κεφαλιά του Μάντζη μπλόκαρε ο Ρίστιτς.

89' Σέντρα του Τιάγκο Σίλβα, η μπάλα περνάει απ’ όλους και ο Μαρτίνεθ με πλασέ "κρέμασε" τον Ρίστιτς, αλλά ο Σιάκκας με κεφαλιά στην γραμμή έδιωξε σε κόρνερ.

91' Νέα εκπληκτική απόκρουση του Ρίστιτς σε σουτ του Τιάγκο.

Διοργάνωση: Football League
Σεζόν: 2016-2017