Λεβαδειακός - Πλατανιάς 1-2 (βίντεο)

Σπουδαία εκτός έδρας νίκη για τον Πλατανιά, ο οποίος επικράτησε του Λεβαδειακού με 2-1
Σπουδαία εκτός έδρας νίκη για τον Πλατανιά. Η Χανιώτικη ομάδας επικράτησε στην Λιβαδειά του τοπικού Λεβαδειακού με 2-1 στην αναμέτρηση που έριξε την αυλαία της 19ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της super league.

Ο Κώστας Μενδρινός άνοιξε νωρίς το σκορ, μόλις στο 3ο λεπτό, με εκτέλεση φάουλ από πολύ πλάγια. Είκοσι λεπτά αργότερα ο Σίγκνεβιτς διπλασίασε τα τέρματα των φιλοξενουμένων, με γυριστή κεφαλιά, έπειτα από εκτέλεση κόρνερ (από δεξιά) του Βάντερσον.

Στο 57' ο Τόνι Σίλβα μείωσε στο τελικό 1-2 με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι, το οποίο κέρδισε ο Γιακουμάκης από Στανισάβλιεβιτς. Από μία αποβολή για κάθε ομάδα. Στο 49ο λεπτό αποβλήθηκε ο Στάθης, με δεύτερη κίτρινη, για φάουλ πάνω στον Γιουσούφ και στο 83' ο Καραχάλιος από την πλευρά των γηπεδούχων...

Διοργάνωση: Super League
Σεζόν: 2016-2017