Καλλιθέα - ΑΟ Χανιά 3-1

Εκτός έδρας ήττα με 3-1 από την Καλλιθέα για τον ΑΟ Χανιά
Δεύτερη σερί ήττα για τον ΑΟ Χανιά, ο οποίος ηττήθηκε σήμερα στην Καλλιθέα με 3-1 για την 17η αγωνιστική του πρωταθλήματος της football league. Ο Τσίπρας με γκολ από τα αποδυτήρια, μόλις στο 2ο λεπτό, έδωσε το προβάδισμα στους γηπεδούχους.

Στο 35ο λεπτό η Χανιώτικη ομάδα βρήκαν απάντησε με τον Αποστολόπουλο και ισοφάρισε (1-1). Στην επανάληψη η Καλλιθέα με δύο εύστοχες εκτελέσεις πέναλτι κατάφερε να φθάσει στην νίκη. Στο 59' ο Λεβέντης και στο 77' ο Κρεββατάς βρήκαν δίχτυα, διαμορφώνοντας το τελικό 3-1.

Διοργάνωση: Football League
Σεζόν: 2016-2017