Επική ανατροπή ο ΟΦΗ (video)

Σπουδαία νίκη για τον ΟΦΗ στο Μενίδι επί του Αχαρναϊκού με 3-2
Ο Κέβι Χίσι με γκολ στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων "έσωσε" τον ΟΦΗ στο Μενίδι και του χάρισε μια σπουδαία εκτός έδρας νίκη στη μάχη της ανόδου (2-3)!

Ο ΟΦΗ αγνώριστος στο πρώτο ημίχρονο βρέθηκε να χάνει με 2-0, αλλά στο δεύτερο με αντεπίθεση διαρκείας έβαλε τρία γκολ και έστω και στις καθυστερήσεις πανηγύρισε ένα "μεγάλο" τρίποντο.

2' 1-0: Γκολ στην πρώτη φάση του αγώνα για τον Αχαρναϊκό. Κόρνερ του Σταμούλη, ο Δερμιτζάκης έδιωξε με τις γροθιές και ο Τζέφερσον με μονοκόμματο σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

38' 2-0: Ο Ντάγκρας πέρασε όποιον βρήκε μπροστά του από την άμυνα του ΟΦΗ και πλάσαρε κάτω από το σώμα του Δερμιτζάκη.

49' 2-1: Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μιλοσάβλιεφ, η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα.

57' 2-2: Ο Ράντι εκτέλεσε κόρνερ και ο Κομεσίδης με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα ισοφαρίζοντας.

92' 2-3: Ο Ράνι σέντραρε, ο Χίσι με κοντινή κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα ολοκληρώνοντας την ανατροπή.

Διοργάνωση: Football League
Σεζόν: 2016-2017