Άρης Σούδας - Κισσαμικός 0-3 (φιλικό)

Φιλική νίκη του Κισσαμικού στην Σούδα επί του τοπικού Άρη με 3-0
Σε φιλική αναμέτρηση προετοιμασίας, όπου ο Σπύρος Μπαξεβάνος είχε την ευκαιρία για αρκετές δοκιμές παικτών σε διαφορετικές θέσεις από τις συνηθισμένες τους, ο Κισσαμικός επικράτησε με 3-0 του Άρη Σούδας. Η φιλική αναμέτρηση έγινε στο γήπεδο Σούδας, στο οποίο τοποθετήθηκε πρόσφατα νέος συνθετικός χλοοτάπητας.

Στο 10ο λεπτό έπειτα από ωραία συνεργασία με τον Μάντζη ο Τσοντάκης άνοιξε το σκορ, για να κάνει το 0-2 ο Παντελάκης από κόρνερ του Θέου, σκοράροντας κόντρα στην ομάδα από την οποία αναδείχθηκε.

Στο 63' ο Τσοντάκης είχε δοκάρι, ενώ στο 86' ο Κίκε διαμόρφωσε το τελικό 0-3. Ο Κισσαμικός είχε αρκετές ευκαιρίες, στις περισσότερες εκ των οποίων επενέβη θετικά ο γκολκίπερ των γηπεδούχων Βροντάκης.

Μετά το τέλος του αγώνα η διοίκηση του Άρη Σούδας είχε ετοιμάσει μπουφέ για τις δύο ομάδες. Η ΠΑΕ Κισσαμικός ευχαριστεί τον Α.Π.Σ. Άρη Σούδας για την φιλοξενία και εύχεται στην ομάδα να πραγματοποιήσει τους στόχους που έχει θέσει για την νέα αγωνιστική περίοδο. Το "φιλμ" του αγώνα σύμφωνα με την επίσημη ιστοσελίδα της ΠΑΕ Κισσαμικός:

2' Σέντρα του Παγώνη κεφαλιά του Μάντζη άουτ.

Από διαγώνια μπαλιά του Παντελάκη ο Τσερκέζος πάσαρε στον Τσοντάκη, ο οποίος άλλαξε την μπάλα με τον Μάντζη και σκόραρε με σουτ.

20' Ατομική προσπάθεια του Μάντζη και πάσα στον Θέο, το σουτ του οποίου αποκρούει ο Βροντάκης.

21' Σέντρα του Παγώνη, σουτ του Τσοντάκη άουτ.

32' Εκτέλεση φάουλ του Θέου άουτ.

33' Σουτ του Τσοντάκη αποκρούει με γροθιές ο Βροντάκης.

40' Σουτ του Μάντζη άουτ.

42' Σέντρα του Τσοντάκη, η μπάλα κόντραρε σε αμυντικό και το πλασέ του Μάντζη αποκρούστηκε σε κόρνερ από τον Βροντάκη.

Από την εκτέλεση κόρνερ του Θέου ο Παντελάκης με πλασέ διπλασίασε τα τέρματα του Κισσαμικού.

44' Συνεργασία Τσερκέζου - Θέου - Πέεφ, σουτ του τελευταίου αποκρούει σε κόρνερ ο Βροντάκης.

63' Σέντρα του Κουρέλλα, σουτ του Τσοντάκη στο οριζόντιο δοκάρι.

64' Φάουλ του Στρατουδάκη μπλόκαρε χωρίς πρόβλημα ο Πολίτης.

67' Σουτ του Μάντζη απέκρουσε ο Βροντάκης.

72' Σέντρα του Κουρέλλα κεφαλιά εξ επαφής του Μάντζη και εντυπωσιακή απόκρουση του Βροντάκη.

76' Σουτ του Τσοντάκη απέκρουσε ο Βροντάκης.

82' Σουτ του Μίλιτς ξανά ο τερματοφύλακας του Άρη Σούδας επενέβη θετικά.

83' Σουτ του Μίλιτς άουτ.

Ο Κίκε με σουτ σημειώνει το τελικό σκορ.

88' Σέντρα του Φυντικάκη κεφαλιά του Κίκε άουτ.

Άρης Σούδας (Γιώργος Κόλτζος): Βροντάκης, Σκαλέρης (40' Φέζγκα), Αρτσιδάκης, Δ. Τερεράκης, Μπακογιάννης, Δοντσίδης, Βαρδάκης, Μιχαλόπουλος, Τσέκοβ, Γαλανάκης, Κλωθάκης (53' Στρατουδάκης).

Κισσαμικός (Σπύρος Μπαξεβάνος): Λαζαρίδης (60' Πολίτης), Παγώνης (83' Φυντικάκης), Παντελάκης (60' Σταθάκης), Ενγκουέμ, Τσερκέζος (60' Κουρέλλας), Αντωνιάδης, Σελινιωτάκης, Πέεφ (73' Τιάγκο Σίλβα), Θέος (73' Κίκε), Τσοντάκης, Μάντζης (73' Μίλιτς).

Διαιτητής: Χρυσός
Βοηθοί: Αναστασάκης - Τσιλίκας