Κισσαμικός - Αγροτικός Αστέρας 1-0

Ο Κισσαμικός επικράτησε με 1-0 του Αγροτικού Αστέρα, για την 30η αγωνιστική της Football League. Το γκολ με το οποίο διαμορφώθηκε το τελικό αποτέλεσμα πέτυχε στο 55ο λεπτό ο Ποκόνγκ, σκοράροντας για πρώτη φορά με την φανέλα του Κισσαμικού. Το "φιλμ" του αγώνα σύμφωνα με την επίσημη ιστοσελίδα της Χανιώτικης ΠΑΕ:

3' Σουτ του Καθάριου άουτ.

13' Μπαλιά του Σελινιωτάκη στην πλάτη της άμυνας για τον Τσοντάκη, ο οποίος, με σουτ, στέλνει την μπάλα άουτ.

23' Διαμαρτυρίες για πέναλτι σε μαρκάρισμα του Συμελίδη στον Ποκόνγκ.

39' Σουτ του Αμαραντίδη μπλόκαρε ο Λαζαρίδης.

45' Κόρνερ του Αυγενικού απομακρύνει ο Σαμουηλίδης, σουτ του Βλάχου έξω από την περιοχή και σπουδαία απόκρουση από τον Γιακουμή.

55' ΓΚΟΛ: Ο Τσουβαλτσίδης κερδίζει την μπάλα από τον Αμαραντίδη και με μακρινή διαγώνια μπαλιά βρίσκει στην πλάτη της άμυνας τον Ποκόνγκ, ο οποίος προλαβαίνει στην έξοδο τον Γιακουμή και τον "κρεμάει", στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα, παρά την προσπάθεια του Καπία να αποσοβήσει το γκολ.

63' Σέντρα του Γιαννίτση, ο Βλάχος στρώνει την μπάλα στον Αυγενικού, το σουτ του οποίου καταλήγει εκτός εστίας.

67' Σέντρα του Βλάχου κεφαλιά του Σαπαλίδη άουτ.

72' Κόρνερ του Αυγενικού κεφαλιά του Τζημογιάννη μπλόκαρε ο Γιακουμής.

75' Κεφαλιά - πάσα του Μάντζη στον Σαπαλίδη, ο Γιακουμής πέφτει στα πόδια του και μπλοκάρει την μπάλα.

81' Σουτ του Ποκόνγκ από πλάγια θέση απέκρουσε ο Γιακουμάκης.

Διοργάνωση: Football League
Σεζόν: 2015-2016