Επισκοπή - Κηφισιά 2-1

Την 3η συνεχόμενη (μετά από αυτές με Ν. Ηράκλειο στο πρωτάθλημα και ΑΕΜ στο κύπελλο) πέτυχε η Επισκοπή επικρατώντας της Κηφισιάς με 2-1.

Η Ρεθυμνιώτικη ομάδα ήταν από την αρχή επιθετική όμως μετά από ένα μετρημένο πρώτο ημίχρονο, ευτύχησε να σκοράρει μέσα στο τρίλεπτο (51'-53') δύο φορές, πρώτα με τον Σίσκοφ κι έπειτα με τον Χαλκιαδάκη.

Το ματς κράτησε σε αγωνία όλους όσους βρέθηκαν στο "Θεόδωρος Βαρδινογιάννης" καθώς, πολύ νωρίς, στο 60ο λεπτό Χαϊκάλης μείωσε σε 2-1...

Πρωτάθλημα: Γ' Εθνική
Διοργανώτρια: ΕΠΟ
Σεζόν: 2015-2016
Όμιλος: 4ος
Αγωνιστική: 17η

Αναμέτρηση: Επισκοπή - Κηφισιά 2-1

1-0: Στο 51' ο Σίσκοφ τρύπωσε μέσα στην περιοχή και πλάσαρε τον Γουμάγια.

2-0: Στο 53' ο Χαλκιαδάκης μ’ ένα σουτ έξω από την περιοχή έστειλε την μπάλα στο "Γ" της εστίας του Γουμάγια.

2-1: Στο 60' από σέντρα του Ντούλια, ο Χαϊκάλης με καρφωτή κεφαλιά μείωσε το σκορ.

Ημερομηνία: Κυριακή 14/02/2016
Ώρα έναρξης: 15:00
Γήπεδο: "Θεόδωρος Βαρδινογιάννης"

Επισκοπή (Κωτσοβός): Γεωργίου, Γεωργιάδης (64' λ.τ. Κωτάτης), Καψιώτης, Παπαδήμας, Λένγκα, Μπάτζεφ, Γούλας, Ιβάνοφ (90' Μανωλακάκης), Σίσκοφ (57' Μπάτσι), Ντινιωτάκης, Χαλκιαδάκης.

Κηφισιά (Παπασπύρου): Γουμάγιας, Γκίκας, Καλαϊτζίδης, Τεγούσης, Καρακώστας, Έσλερ (76' Παληαρούτας), Μιχαλόπουλος, Ζαφειρίδης (56' Παπάζογλου), Γκέζος (61' Οσμάναϊ), Χαϊκάλης.

Διαιτητής: Κασσελάκης Χρήστος (Χανίων)
Α' Βοηθός: Μαρνέζος Εμμανουήλ (Χανίων)
Β' Βοηθός: Κεζεμπογλου Κωνσταντίνος (Χανίων)