Κισσαμικός - Εργοτέλης 2-1 (video)

Σπουδαία νίκη για τον Κισσαμικό,, με ανατροπή στο σκορ, απέναντι στον Εργοτέλη (2-1), για την 9η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Football League. Στο πρώτο ημίχρονο ο Εργοτέλης ήταν καλύτερος κι αφού έχασε αρκετές ευκαιρίες πήρε προβάδισμα με τον Παμλίδη στο 45ο λεπτό.

Με βελτιωμένο πρόσωπο στο δεύτερο ημίχρονο ο Κισσαμικός κατάφερε να ισοφαρίσει στο 61' με τον Βαττή, που εκμεταλλεύτηκε την εξαιρετική μπαλιά του Λώττα.

Στο 75' ο Βαττής έκανε εκπληκτική προσπάθεια από τ’ αριστερά και έβγαλε ιδανική μπαλιά στον Μάντζη, που με πλασέ σημείωσε το 2-1. Οι φάσεις του αγώνα σύμφωνα με την επίσημη ιστοσελίδα της Χανιώτικης ΠΑΕ:

3' Φάουλ του Κούτρη ο Σακελλαρίου απομάκρυνε και ο Κυριακόπουλος με σουτ έστειλε την μπάλα άουτ.

25' Σέντρα του Στεβάνοβιτς η μπάλα φτάνει στον Ντος Σάντος, που με δυνατό σουτ τη στέλνει πολύ ψηλά πάνω από την εστία.

30' Κόρνερ του Κούτρη η μπάλα βρίσκει στο πόδι του Γιαλούση και καταλήγει στην "αγκαλιά" του Αγριμάκη.

31' Μπαλιά του Καλέ ο Παμλίδης από πλάγια θέση προσπαθεί να "κρεμάσει" τον Αγριμάκη αλλά η μπάλα καταλήγει άουτ.

35' Ο Καλέ στην πλάτη της άμυνας από πλάγια θέση πλασάρει και ο Αγριμάκης αποκρούει σε κόρνερ.

42' Ο Αγριμάκης κάνει σπουδαία διπλή επέμβαση σε προσπάθειες του Παμλίδη.

43' Κόρνερ του Ντος Σάντος κεφαλιά του Καμαρά, ο Γιαλούσης με τον ίδιο τρόπο προσπαθεί να σκοράρει αλλά στέλνει την μπάλα άουτ.

44' Σέντρα του Κούτρη ο Μάνος από κοντά με προβολή στέλνει την μπάλα αρκετά έξω από την εστία.

45' ΓΚΟΛ: Σέντρα του Καλέ γύρισμα του Μάνου απομάκρυνε ο Γιαννίτσης, κεφαλιά του Στεβάνοβιτς ο Παμλίδης με "τακουνάκι" στέλνει την μπάλα στα δίχτυα (0-1).

46' Σέντρα του Κούτρη σουτ στην κίνηση του Μάνου μπλοκάρει με δεύτερη προσπάθεια ο Αγριμάκης.

51' Μακρινό σουτ του Σμίλτου η μπάλα κοντράρει σε αντίπαλο και καταλήγει κόρνερ.

54' Σουτ του Καμαρά μπλοκάρει ο Αγριμάκης.

57' Σουτ του Μάντζη έξω από την περιοχή η μπάλα καταλήγει άουτ.

61' ΓΚΟΛ: Εξαιρετική κάθετη μπαλιά του Λώττα ο Βαττής πλασάρει ιδανικά τον Αθανασίου για το 1-1.

65' Σουτ του Ντος Σάντος η μπάλα "χτυπάει" στον Γιαννίτση και προσκρούει στο κάθετο δοκάρι.

67' Σουτ του Ντος Σάντος αποκρούει ο Αγριμάκης σε κόρνερ.

75' ΓΚΟΛ: Εκπληκτική ατομική προσπάθεια του Βαττή και μπαλιά στον Μάντζη, που πλασάρει σωστά για το 2-1.

84' Σέντρα του Δωματά κεφαλιά του Καλέ ψηλά άουτ.

95' Σουτ του Βλάχου αποκρούει ο Αθανασίου.

96' Ευκαιρία για τον Εργοτέλη με τον Δωματά που από μπαλιά του Καλέ πλασάρει άουτ.

Διοργάνωση: Football League
Σεζόν: 2015-2016