Κισσαμικός: "Είμαστε πια πρωταθλητές"

Την άνοδο στην Football League πανηγυρίζει από σήμερα το απόγευμα ο Κισσαμικός, ο οποίος επικράτησε στο γήπεδό του, με 1-0, του Ηροδότου. Η σχετική ενημέρωση της Χανιώτικης ομάδας, μέσω της επίσημης ιστοσελίδας της...

Την πιο "χρυσή" σελίδα της ιστορίας της "έγραψε" η ομάδα μας, που μετά τη νίκη της με 1-0 κόντρα στον Ηρόδοτο είναι και μαθηματικά πρωταθλήτρια στον 4ο όμιλο της Γ' Εθνικής.

Οι κόποι της διοίκησης, του τεχνικού επιτελείου και των ποδοσφαιριστών με την στήριξη των φιλάθλων ανταμείφθηκαν και ο Κισσαμικός για πρώτη φορά στην ιστορία του θα αγωνίζεται τη νέα αγωνιστική περίοδο στη Football League.

Σε ένα δυνατό παιχνίδι που έγινε στο Δημοτικό Στάδιο Κισσάμου το γκολ του Φραγκουλάκη, με πέναλτι στο 85', έκρινε τον νικητή. Μετά το σφύριγμα της λήξης οι πανηγυρισμοί ήταν έξαλλοι σε αγωνιστικό χώρο και κερκίδα, ενώ το... πάρτι συνεχίστηκε στα αποδυτήρια και την... παραλία του Καστελίου! Το "φιλμ" του αγώνα:

9' Σουτ του Κουσίδη άουτ.

10' Πλασέ του Μπερνιδάκη αποκρούει ο Παναγιωτίδης.

13' Γύρισμα του Σουμπασάκη, πλασέ του Μπερνιδάκη διώχνει σωτήρια ο Γενιτσαρίδης.

20' Ατομική προσπάθεια του Κουσίδη και πλασέ που καταλήγει εκτός εστίας.

29' ΔΟΚΑΡΙ: Φάουλ του Κοιλιάρα στο πάνω μέρος του οριζόντιου δοκαριού η μπάλα.

32' Σουτ του Μαυρίδη άουτ.

44' Σουτ του Σουμπασάκη και διαμαρτυρίες για χέρι του Ρουσάκη.

45+1' Σέντρα του Τσερκέζου, πλασέ του Μπερνιδάκη μπλοκάρει ο Παναγιωτίδης.

47' Σουτ του Μπερνιδάκη αποκρούει ο Παναγιωτίδης.

49' Σουτ του Κούρτι μπλοκάρει ο Λαζαρίδης.

64' Φάουλ του Μποτωνάκη κεφαλιά του Σελινιωτάκη μπλοκάρει ο Παναγιωτίδης.

73' Διαμαρτυρίες για ανατροπή του Μπερνιδάκη από τον Πρωτογεράκη.

82' Ωραία προσπάθεια του Τσικουδάκη και πάσα στον Μπερνιδάκη, που πασάρει στον Πασιαλή, το πλασέ του οποίου σταματάει ο Χαλκιαδάκης, με διαμαρτυρίες για χέρι.

84' ΠΕΝΑΛΤΙ: Ο διαιτητής Βάτσιος καταλογίζει πέναλτι για ανατροπή του Μποτωνάκη από τον Παναγιωτίδη.

85' ΓΚΟΛ: Ο Φραγκουλάκης εκτελεί εύστοχα το πέναλτι μέσα σε έξαλλους πανηγυρισμούς για το γκολ (1-0).

91' Σουτ του Μποτωνάκη από πλάγια θέση άουτ.

Αναμέτρηση: Κισσαμικός - Ηρόδοτος 1-0
Ημερομηνία: Κυριακή 19/04/2015
Ώρα έναρξης: 16:30
Γήπεδο: Δημοτικό Στάδιο Κισσάμου

Π.Γ.Σ. Κισσαμικός (Σπύρος Μπαξεβάνος): Λαζαρίδης, Τσερκέζος, Σμίλτος, Τζανής, Δάρλας, Φραγκουλάκης, Σελινιωτάκης, Μποτωνάκης, Σουμπασάκης (67' Τσικουδάκης), Πασιαλής (83' Ντεντάκης), Μπερνιδάκης (89' Στεφανίδης).

Ηρόδοτος (Γιώργος Πετράκης): Παναγιωτίδης, Μπαλάφας (81' Κλωνάρης), Χαρίτος, Ρουσάκης (66' Χαλκιαδάκης), Πήλιος, Πρωτογεράκης, Γενιτσαρίδης, Μαυρίδης, Κοιλιάρας, Κούρτι, Κουσίδης.

Διαιτητής: Αριστείδης Βάτσιος (Δυτικής Αττικής)
Α' Βοηθός: Δημήτριος Πρέντζας (Δυτικής Αττικής)
Β' Βοηθός: Μιχαήλ Δημόπουλος (Δυτικής Αττικής)
Παρατηρητής: Εμμανουήλ Παπαδάκης (Λασιθίου)