Γιούχτας - Κισσαμικός 0-1 (video)

Σημαντική εκτός έδρας νίκη πέτυχε η ομάδα του Κισσαμικού, με 1-0 απέναντι στον Γιούχτα, αυξάνοντας τη διαφορά της από τον κάτοχο της δεύτερης θέσης στους τρεις βαθμούς.

Η Χανιώτικη ομάδα κυριάρχησε σχεδόν σε όλη την διάρκεια του παιχνιδιού, δημιουργώντας αρκετές ευκαιρίες, ιδιαίτερα στο πρώτο ημίχρονο.

ΤΟ ΓΚΟΛ: Ο Λώττας με ωραία ατομική ενέργεια στο 72ο λεπτό "ξεκλείδωσε" την αντίπαλη άμυνα και -αποφεύγοντας και τον Δημαράκη- πέτυχε το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης.

Καλές στιγμές είχαν οι Κώτσιας (10'), Στεφανίδης (20'), Λώττας (32' και 35'), Σουμπασάκης (90'). Στην εκπνοή του αγώνα αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη ο Βιδάλης.

Πρωτάθλημα: Γ' Εθνική