ΑΟ Τραχώνων Αλίμου - ΑΟ Χανιά 2-3

Στην επόμενη φάση του Κυπέλλου Ελλάδας με δύο νίκες προκρίθηκε ο ΑΟ Χανιά, επικρατώντας σήμερα εκτός έδρας, στην Καισαριανή, του Αλίμου με 3-2. Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 31ο λεπτό με Καραμέρη. Στο 65ο ο Κοντέων με προβολή έφερε το ματς στα ίσια (1-1).

Πέντε λεπτά αργότερα (70') ο Ιωάννου με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι, έδωσε εκ νέου το προβάδισμα στους Τράχωνες, αλλά στο 74' ο Κρητικός ισοφάρισε για την Χανιώτικη ομάδα και δύο λεπτά αργότερα (76') ο Νικολόπουλος στην προσπάθειά του να διώξει, έστειλε την μπάλα στην εστία της ομάδας του και η Χανιώτικη ομάδα πήρε τη νίκη 3-2.

Διοργάνωση: Κύπελλο Ελλάδος