Κ20: Πλατανιάς - Ατρόμητος 0-1

Με ήττα ξεκίνησε τις υποχρεώσεις της στο πρωτάθλημα Νέων της Super League Κ20 η ομάδα του Πλατανιά. Τα παιδιά του Νίκου Πασβάντη ηττήθηκαν με 1-0 το γήπεδο Μάλεμε από τον Ατρόμητο στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος (παρότι 3η αγωνιστική).

Το μοναδικό γκολ σημειώθηκε στο δεύτερο ημίχρονο (67ο λεπτό) όταν σε σέντρα - σουτ του Μπεκατώρου η μπάλα άλλαξε πορεία προσκρούοντας στον Γαλανίδη (ο οποίος προσπάθησε να απομακρύνει) και κατέληξε στα δίχτυα του Κοκκαλά.

Πλατανιάς (Νίκος Πασβάντης): Κοκκαλάς, Γαλανίδης, Μπουρμπάκης, Κονονένκο, Πατρικάκης, Ροκάκης (75' Τσίτας), Σ. Πάτας (68' Ντούπης), Λίκας (54' Ι. Μαραγκουδάκης), Τσοντάκης, Γιακουμάκης

Ατρόμητος (Μάρκος Δήμος): Μπάρκας, Καμβύσης, Κουλακάρης, Μακρής, Νικολακόπουλος (60' Δηλαβέρης), Σιμιτσής, Τζαμάλ (54' Τσαρκάνι), Αθανασίου, Καραγιάννης (63' Κουτσογιαννόπουλος), Πολυχρόνης, Μπεκατώρος